Reklam

ERKEK'TEN YURTDIŞI OYLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, yurt dışında kullanılan oylar ile ilgili ve yurtdışı ile ilgili iddialara ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

ERKEK'TEN YURTDIŞI OYLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA
27 Mayıs 2023 - 11:08
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Yurtdışı oylara ilişkin sosyal medyada çeşitli iddialar dolaşmakta. Benzeri iddialar daha önce de dile getirilmişti. 17 Mayıs günü Genel Merkezimizde yaptığım açıklamada, bu konuya da değinmiş ve şunları söylemiştim; Örneğin; Almanya Bremen’e ilişkin paylaşım yapılmış; “Bremen’in 1.138 seçmeni var ama geçerli oy nasıl 10 bin 680 olur?”
Bremen’de kayıtlı bir seçmen yok, sıfır. Hepsi Hannover’e bağlı. Hannover’in toplam seçmeni ise 114 bin 119. Bu arada Bremen’de de sandık kuruldu.

Bremen’de kullanılan oy ise 12 bin 151 ve Hannover seçmenine bağlı bunlar. Hannover’in seçmeni 114 bin 119.
Bunların hepsini tek tek takip ediyoruz. Yurtdışındaki seçmenler her yerde oy kullanabiliyor. Bremen’in seçmeni gidip Köln’de de kullanabilir. Köln’ün seçmeni gidip İngiltere’de de kullanabilir. Fransa’nın seçmeni gidip Amerika’da da kullanabilir. Veya Türkiye’de bulunuyorsa buradaki gümrük kapılarında da kullanabilir.
Yurtdışında bilgisayar sistemi var. Nerede oy kullanırsanız kullanın sisteme giriyor ve sizin oy kullandığınız görülüyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Çanakkale Gündem Gazetesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum