Reklam

BAKŞİ'NİN SERGİSİ YAZAR VE SANATÇI EVİ'NDE

Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde Tebriz Üniversitesi’nin Resim Bölümü’nden mezun olan Farzane Bakşi’nin resim sergisi gerçekleştirilecek. Women In Their Bubble No More adlı sergi 2 Haziran Cuma günü ziyaretçileriyle buluşacak.

BAKŞİ'NİN SERGİSİ YAZAR VE SANATÇI EVİ'NDE
27 Mayıs 2023 - 11:06

2 Haziran Cuma günü, Farzane Bakşi’nin Women In Their Bubble No More adlı sergisi Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde ziyaretçileriyle bir araya gelecek.
Tebriz Üniversitesi’nin Resim Bölümü’nden mezun olan Farzane Bakşi’nin Women In Their Bubble No More adlı sergisinin, 2 Haziran Cuma günü ziyaretçileriyle buluşacağı aktarıldı. Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde gerçekleşecek buluşmaya konu olan serginin metninde Bakşi’nin “Projemin odak noktası kadın dünyası ve zihniyeti, bu da insanlığın sadece yarısını oluşturuyor. Çok garip, bu uçsuz bucaksız iç dünyayı baloncuklar içinde buluyorum. Renkli baloncuklarda, beklenmedik yerlerde, dinlerin mağaralarında, kültürlerin iniş çıkışlarında. Sanki bu zihniyet için huzurlu bir yer yokmuş gibi. Varsa henüz bulamadım. Biliyoruz ki bilinçdışı dünyası herkese özel bir dünya, mademki balonların içinde olduğunun farkında ise işte o zaman bilinçdışının farkına varırız ve bu döneme girmek için cesaret gerekiyor” ifadeleri yer aldı.
Bakşi’nin sergisi, 2 Haziran Cuma günü saat 10.00 ile 12.00 ve 13.00 ile 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum