Reklam

BİGA BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ EĞİTİMDE

Biga Belediyesi bünyesinde kurulan “Hafif Arama Kurtarma” ekibinin AFAD Çanakkale tarafından verilen eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor.

BİGA BELEDİYESİ ARAMA KURTARMA EKİBİ EĞİTİMDE
13 Ocak 2024 - 11:30
Biga Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde teorik eğitimlerin ardından Çanakkale’deki tatbikat sahasında uygulamalı Arama Kurtarma Eğitimi yapıldı. Eğitimde afetler ve çeşitli etkenler sonrası oluşabilecek; çökme, yıkılma ve diğer olaylar da uygulanması gereken konular ele alındı.
Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan yaptığı açıklamada; Deprem gibi doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak, hızlı ve etkili müdahale sağlamak amacıyla “Hafif Arama Kurtarma” ekibimizi oluşturuyoruz.
AFAD Çanakkale’nin verdiği teorik eğitimlerin ardından, İtfaiye Müdürlüğümüzde gerçekleştirdiğimiz teorik eğitimlerin pratiğini, Çanakkale’deki tatbikat sahasında uygulamalı olarak gerçekleştirdik. Eğitim kapsamında, afetlerin ardından ortaya çıkabilecek çeşitli senaryolara karşı nasıl hareket etmemiz gerektiğini öğrendik.
Bu eğitimler, personelimizin acil durumlar karşısında daha etkili ve koordineli bir şekilde hareket etmelerini sağlayacak. Hemşehrilerimizin güvenliği için sürekli olarak hazırlıklı olmak, her türlü afet durumunda en hızlı ve profesyonel müdahaleyi gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biga’mıza daha güvenli bir çevre sunma konusundaki kararlılığımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Kaynak: Biga Çarşamba Postası
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum