Reklam

"ZAMLAR GERİ ALINSIN!"

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Çanakkale İl Başkanlığı yaptığı açıklamada, son zamanlarda yapılan zamları eleştirdi.

29 Kasım 2021 - 11:14
Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Çanakkale İl Başkanı Arda Gel tarafından yapılan açıklamada, “Tüm demokratik kitle örgütlerini, sivil inisiyatifleri, emek ve meslek örgütlerini, siyasi partileri, 3600 ek gösterge talep edenleri, EYT’lileri,  emeklileri, çiftçileri, esnafları, açlık-yoksulluk ve borç içerisindeki geçinmek zorunda kalanları,  barınma sorunu yaşayan öğrencileri, kadınları, işçileri, işsiz ve ümitsizleri, haksızlığa uğrayan tüm yurttaşlarımızı ekonomik kriz ve üst üste gelen zamlara karşı 4 Aralık’ta Ankara Anıtpark’ta yapacağımız mitinge çağırıyoruz! Ülke ekonomisi çöküyor. Döviz kurları anlık değişiyor. Paramızın itibarı kalmadı. Ülkede iş güvenliği yok! Açlık! İşsizlik var! Memleketin hazinesini boşaltılmış! Gelecek umudu kaybolmuş! Ülke kaynakları ve birikimleri yandaş şirketlere peşkeş çektirilmiş! Hukuk ve yargı yok edilerek hırsızlık ve usulsüzlüklerin hesabının sorulması engelleniyor. Enflasyon hızla artmakta ekonomik kriz ve yoksulluk derinleşmektedir” ifadeleri kullanıldı.

“REFAH YOK, TOKLUK YOK, ADALET YOK, HUZUR YOK”
“2022 bütçesinde; memura, dar gelirliye, esnafa, çiftçiye, emekliye, işçiye külfet var, vergi var, zam var, açlık var, yoksulluk var, sefalet var, sömürü var” diyen Gel, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Refah yok, tokluk yok, adalet yok, huzur yok, barış yok, alın teri yok, insanca yaşanacak bir hayat yok. Bir yılda temel besin maddeleri ekmeğe, una, makarnaya, süte, yoğurda, peynire, ete, yumurtaya fahiş zamlar geldi. Benzine, motorine, LPG’ye günlük doğalgaza, elektriğe aylık zam gelmektedir. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak iktidara sesleniyoruz; zamlar geri alınsın. 2022 yılı bütçesi emekçiden yana revize edilsin.

Toplu sözleşme masası yeniden kurulsun. 3600 Ek gösterge ayrım yapılmadan herkese verilsin. EYT mağduriyeti giderilsin. Asgari ücretli, emekli, dul ve yetim maaşlarına insan onuruna yaraşır bir düzenleme yapılsın.”


Kaynak: Çanakkale Gündem Gazetesi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum