Reklam

TURAN, ÇOMÜ ÖĞRENCİSİNİN TEKSTİLDE GERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİNİ GEZDİ

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) öğrencisi Kağan Sağdiç’in bir alışveriş merkezinde açtığı tekstilde geri dönüşüm sergisini gezdi.

TURAN, ÇOMÜ ÖĞRENCİSİNİN TEKSTİLDE GERİ DÖNÜŞÜM SERGİSİNİ GEZDİ
21 Ekim 2023 - 11:34
İçişleri Bakan Yardımcısı Turan, ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarımı öğrencisi Kağan Sağdiç tarafından Ankara’da bir alışveriş merkezinde açılan  tekstilde geri dönüşüm sergisini gezdi. Sergiye hakkında Sağdiç’ten bilgi alan Turan, genç üniversite öğrencisinin başarılı çalışmalarına hayran kaldı.
Sağdiç, sergide 189 kg geri dönüştürülmüş kumaş kullanarak 14 farklı çalışma sergiledi. Giyim fabrikalarının işlevsiz hale gelmiş parçalarını alan Sağdiç, bunları estetik ve görsel çekicilikle birleştirerek estetik bir biçimde yeniden kullanıma sundu. Sağdiç, “İşlevsiz kumaşları kullanarak, bunlardan estetik değere sahip ticari ürünleri ortaya çıkarıyoruz. Amacımız burada farkındalık yaratarak, daha az malzeme kaybını sağlanmasına dikkat çekmek istiyoruz” dedi. Sergiyi Turan’dan sonra, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Evren Karayel Gökkaya, Genel Sekreter Oğuz Ünal, birçok akademisyen ve öğrenci de ziyaret etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum