Reklam

TROYA İÇİN BİR İLK DAHA

Troya için bir ilk daha gerçekleşti. Troya Müzesi ve Ören Yeri Müze Kitleri hazırlandı. Ören yerinin ve Troya Müzesi’nin anlaşılır bir şekilde özellikle çocuklara aktarımı noktasında kitler önemli rol oynayacaklar. Bu kitler ise bir ilk olma özelliği taşıyor.

TROYA İÇİN BİR İLK DAHA
23 Ekim 2021 - 11:47
Troya Müzesi’nde saat 18.00’de gerçekleşen Troya Müzesi ve Ören Yeri Müze Kitleri tanıtıldı. Ören yerlerinin ve müzenin tanıtımına katkı sunacak olan kitler bir ilk olma özelliği taşıyor.

Müzede gerçekleşen kitlerin tanıtımı toplantısına Belediye Başkanvekili İrfan Mutluay, Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Arslan ve konuklar katıldı.
Kitleri hazırlayan ve projenin sahipleri olan Hüsne Nalbant, Sebla Kut ve Cem Deniz Kut’da Troya Müzesi içerisinde gerçekleşen tanıtım toplantısında kitlerle ilgili bilgilendirmede bulundular. Müzeler ve kültürel miras alanları ile toplum arasında bir bağ kurulmasını amaçlayan proje kitlerle, özellikle çocuklar için bölgenin daha anlaşılır olmasını sağlayacak.

Troya Müzesi ve ören yeri Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri ile raflarda yer alacaklar.
Kitler hem ziyaretçiler için ziyaretçi kiti şeklinde hem de öğrenciler ve öğretmenler için öğretmen kiti şeklinde hayat buldu.

Kaynak: Çanakkale Gündem Gazetesi
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum