Reklam

"SİGORTA LÜKS DEĞİL, ZORUNLU İHTİYAÇTIR"

Sigorta Acenteleri Kurultayı Türkiye Odalar Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğinde toplandı. Kurultaya Biga TSO Meclis Üyesi Bülent Canberk Tarhan da katıldı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Kurultay’ın açılışında yaptığı konuşmada, “Son zamanlarda yaşadığımız pek çok felaket bir kez daha gösterdi ki, sigorta lüks değil, zorunlu ihtiyaçtır ve Sigorta poliçesini sadece sigortacı satmalı” dedi.

"SİGORTA LÜKS DEĞİL, ZORUNLU İHTİYAÇTIR"
17 Ocak 2024 - 11:40
Hisarcıklıoğlu, sigorta sektörünün Türkiye ekonomisinin teminatı olduğunu ifade ederken; “Tüccarımızı, sanayicimizi, çiftçimizi ve tüm halkımızı bilinçlendirmeye devam etmeliyiz. Onlara en uygun teminatları, doğru poliçeleri sunmalıyız. Hasar olduğunda da, sigortalılara en hızlı ve en güvenilir hizmeti vermeliyiz. İşte tüm bunları sadece acentelerimiz sağlayabilir. Sizler, insanların, firmaların, risklerini yönetmelerine yardımcı oluyor, onlara koruma sağlıyorsunuz. Dolayısıyla siz olmadan bu sistem büyüyemez. Sigorta sektörünü büyütmek için yapacak daha çok işimiz var. Birliğinizi koruduğunuz sürece çözemeyeceğiniz sorun yok. Hep söylediğim gibi “birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” ifadesini kullandı.
TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Levent Korkut da konuşmasında 2023 yılının deprem ile birlikte zor bir yıl olduğuna vurgu yaparken, depremde sigortanın öneminin bir kez daha ortaya çıktığını söyledi. Korkut, Kurultay’ın sektörün sorun ve çözüm önerilerini konuşabilmek için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum