Reklam

DOLANDIRICILARA "ÇEKİRGE" OPERASYONU!

DOLANDIRICILARA "ÇEKİRGE" OPERASYONU!
13 Ekim 2021 - 11:31
İçişleri Bakanlığı ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı 9 ay süren çalışmanın ardından içerisinde Çanakkale’nin de olduğu 28 ilde eş zamanlı olarak “Çekirge” operasyonunu düzenledi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, 9 ay süren çalışmanın ardından içinde Çanakkale’nin de olduğu 28 ilde 20 suç örgütü tespit etti. Bu örgütlere üye olan 235 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı olarak “Çekirge” operasyonuna başladı. Nitelikli dolandırıcılık suçu işledikleri belirlenen 235 kişiden 190 şüpheli göz altına alındı. Öteki zanlıların yakalanması için çalışmaların devam ettiği açıklandı.

DUBLÖR BİLE KULLANMIŞLAR
Tespit edilen suç örgütü ve bunlara üye zanlıların sahte engelli raporu, usulsüz reçete, sahte PCT testi ve usulsüz sigorta primi düzenledikleri anlaşıldı. Ayrıca telefon dolandırıcılığı, yüksek kar vaadi-saadet zinciri, falcılık ve medyumluk yapma, gayrimenkul satışlarında usulsüzlük yapma gibi suçları işledikleri belirlenen örgütlerin naylon fatura, ihalede usulsüzlük ile joker-dublör kişi yöntemiyle nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum