Reklam

DİŞ HEKİMLERİNDEN KORONAVİRÜS DEĞERLENDİRMESİ

Çanakkale Diş Hekimleri Odası tarafından, geçtiğimiz gün koronavirüs salgını ile ilgili bir basın açıklamasında bulunuldu. Oda tarafından yapılan açıklamada, diş hekimi muayenelerindeki kısıtlamalar değerlendirildi.

DİŞ HEKİMLERİNDEN KORONAVİRÜS DEĞERLENDİRMESİ
12 Mayıs 2020 - 13:35

Bilindiği üzere, koronavirüs sürecinde, diş kliniklerindeki randevular iptal edilmiş, hastalara yapılacak müdahaleler ertelenmiş ve çalışmalar askıya alınmıştı. Konuyla ilgili geçtiğimiz gün Çanakkale Diş Hekimleri Odası tarafından bir değerlendirme yapıldı.

“DİŞ HEKİMLİĞİ UYGULAMALARINDA KISITLAMALARA GİDİLDİ”

Çanakkale Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Süleyman Sami Doğangün tarafından yapılan basın açıklamasında, “Sağlık Bakanlığı tarafından ülkemizde ilk Koronavirüs vakası görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu güne devam eden Covid19 salgını sebebiyle pek çok meslek kolunda olduğu gibi diş hekimliği uygulamalarında da çeşitli kısıtlamalara gidildi.

 Diş hekimi muayenehanelerinin ve diş kliniklerinin tekrar salgın öncesi döneme dönüp hizmet vermeye başlamaları takdir edersiniz ki, viral bulaş riskinin normale dönmesiyle mümkün olacaktır.

“ACİL DİŞ PROBLEMLERİ İÇİN MESLEKTAŞLARIMIZ GÖREV BAŞINDA”

Hizmet kısıtlamamızın devam ettiği bu dönemde dahi acil diş problemleri olan hemşerilerimiz için diş HEKİMİ MESLEKTAŞLARIMIZ GÖREVLERİNİN BAŞINDA OLACAKLARDIR.

 “DİŞÇİLER ARASINDA POZİTİF VAKA YOK”

Çanakkale şehrimizde salgın sürecinde şu ana kadar, gerek diş hekimleri gerekse birlikte çalıştığımız yardımcı personellerimiz içinde Covid-19 pozitif vaka olmaması bizim açımızdan sevindirici olduğu kadar, aldığımız önlemlerin başarısını göstermektir” ifadeleri yer aldı.

 

 Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum