Reklam

CONKBAYIRI'NDA TEMSİLİ 57. ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çanakkale Kara Savaşları'nın 108. yıl dönümünde Conkbayırı’nda temsili 57. Alay Sancağı devir teslim töreni gerçekleştirildi.

CONKBAYIRI'NDA TEMSİLİ 57. ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
25 Nisan 2023 - 14:35
Temsili 57. Alay Sancağı Devir Teslim Törenine; Vali İlhami AKTAŞ, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim YALDIZ, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat MURAT, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, protokol üyeleri, öğrenciler, izciler ve vatandaşlar katıldı.  
Vali İlhami AKTAŞ tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başlayan tören; saygı duruşu, tören kıtası tarafından saygı atışı yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.
Kuran-ı Kerim Tilaveti yapılarak şehitlerimiz için dualar edildikten sonra Yarbay Fatih KARABULUT tarafından günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma gerçekleştirildi.
Tören, 57. Alay’ın temsili sancağının, Celal Bayar Üniversitesi Öğrenci Konseyi tarafından Ege Üniversitesi Öğrenci Konseyine teslim edilmesiyle son buldu.
Ardından; 57. Piyade Alay Şehitliği'nde düzenlenen anma programında şehitlerimiz rahmet ve minnetle anıldı.
Anma Programına; Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Avustralya Gazi İşleri Bakanı Mın Dva Matt KEOGH, Yeni Zelanda Savunma Bakanı Andrew LITTLE, Birleşik Krallık Genelkurmay Başkanı Orgeneral Patrick SANDERS, protokol üyeleri ile çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.
Kuran-Kerim Tilaveti yapılarak şehitlerimiz için dualar edilmesinin ardından 57. Piyade Alay Şehitliği'nde düzenlenen anma programı şehitliklere karanfil bırakmasıyla son buldu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum