Reklam

ÇANAKKALE'DE SAĞLIK ALANINDA BİR İLK DAHA

Ayvacık Devlet Hastanesi sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi taşıyan Dijital(Akıllı) Hastane HIMMS 6 belgesini almaya hak kazanan Çanakkale’deki ilk hastane oldu.

ÇANAKKALE'DE SAĞLIK ALANINDA BİR İLK DAHA
16 Kasım 2021 - 12:17
Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; ildeki sağlık altyapısının güçlendirilmesi için yeni projeler hayata geçirilmeye devam ediyor. Bu kapsamda Ayvacık Devlet Hastanesi ‘Dijital Hastaneler’ grubundaki yerini alarak, EMRAM HIMSS seviye 6 Dijital Hastane olarak tescillendi. Çanakkale’nin ilk dijital hastanesi olan Ayvacık Devlet Hastanesi olarak halka en iyi kalitede hizmet sunulması hedeflendiği belirtildi.

KAĞITSIZ HASTANE UYGULAMASINI SAĞLAYACAK
Ayvacık Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Emrah Demirci, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana en iyi hizmet parolasıyla yolumuza devam ediyoruz. Dijital hastane kapsamında getirilen yenilikleri şöyle sıralayabiliriz; sağlık kaydı verilerinin güvenilir ve doğru saklanmasını sağlayan dijital arşiv uygulaması sunan, mobil cihazların kullanımı ile tüm bilgilere hızla ulaşılabilen, evrak ve kağıt kullanımının fiziki olarak ortadan kalktığı kağıtsız hastane uygulamasını sağlayan, tıbbi kayıtların güvenilirliği ve hızlı erişim sayesinde hastalarımıza tıbbi alanda kaliteli ve güvenli tedavi sağlanmış olur. Ayrıca tüm tedavi sistemlerini hızlı koordine ederek bilgiye her an, her yerden erişim sayesinde sağlık personellerimizin hastaya ayırdığı vaktin artması ile bakım ve hizmet kalitesini arttırır hasta memnuniyetini sağlar” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum