Reklam

BİGA TSO, BULGARİSTAN'A İŞ GEZİSİ DÜZENLEDİ

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın yurt dışı iş gezileri kapsamında, ihracatı artırmak ve çeşitli iş bağlantıları kurmak amacıyla 22-24 Şubat 2024 tarihlerinde Bulgaristan’a gidilerek ikili iş görüşmeleri ve tarım fuarı ziyareti yapıldı.

BİGA TSO, BULGARİSTAN'A İŞ GEZİSİ DÜZENLEDİ
26 Şubat 2024 - 16:31
Ziyarette Biga TSO Yönetimi adına Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Sezen de yer aldı.
Biga Ticaret ve Sanayi Odası üyesi iş insanlarından oluşan heyet, yurt dışı ticaret hacimlerini artırmak ve yurt dışındaki ticari ve mesleki faaliyetlerin nasıl yönlendirildiğini ve yurt dışındaki iş dünyası kuruluşlarının çalışma şekillerini görme ve analiz edilmesini sağlamak amacıyla Bulgaristan’a iş gezisi düzenledi.
Bulgaristan iş gezisinde 22 Şubat 2024 Perşembe günü başkent Sofya’da T. C. Sofya Büyükelçilği Ticaret Müşaviri Çağatay Başer'i ziyaret edildi ve Ticaret Müşavirliğinin Sofya'da bulunan ofisinde gerçekleşen görüşmede Ticaret Müşaviri Başer tarafından Bulgaristan pazarı ve yatırım ortamı hakkında bilgiler verildi. 23 Şubat 2024 günü Filibe’ye geçen heyet, sırasıyla Bulgar-Türk İş Adamları Derneği (BULTİŞ) ev sahipliğinde dernek başkanı, yöneticileri ve üyeleri ile görüştü. Biga TSO heyetine Bulgaristan ekonomisi, yatırımlar ve ülkedeki fırsatlar hakkında ayrıntılı sunum yapıldı. Oda yöneticilerinin büyük ilgi gösterdiği toplantıda karşılıklı olarak ikili iş birliği konuları ve yatırım olanakları ele alındı. Heyet son olarak Balkanların en büyük tarım ve hayvancılık fuarı olan Filibe Tarım Fuarı’nda (AGRA) incelemelerde bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum