Reklam

AÇIK HAVA TAEKWONDO MARMARA ŞAMPİYONASI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

15Temmuz Demokrasi şehitleri anma acık hava taekwondo Marmara şampiyonası 24 Temmuz Cumartesi günü akşamı Çanakkale valiliği karşısı çağlar kaynak basket sahasında yapıldı.

AÇIK HAVA TAEKWONDO MARMARA ŞAMPİYONASI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
26 Temmuz 2021 - 11:03
Şampiyonaya katılan sporcuların Dünya, Avrupa ve uluslararası şampiyonalarda dereceler almış sporcularında katılımı ile adeta Türkiye şampiyonası havasında geçti. İl temsilcisi Hasan Altunışık şampiyonaya katılımın yüksek olduğu şampiyonada, kalitenin ve yüksek performansın olmasından dolayı bu şampiyonayı izleyenleri heyecanlandırarak onların büyük beğenisini kazandığını belirtti.
Şampiyonanın açık havada ve kordon boyunda olması futbol maçlarında görmeye alışık olduğumuz seyirci kalabalığını gözler önüne serdi.
Altunışık şampiyonanın önemine vurgu yaparak "Bu şampiyonanın 15 Temmuz 2016 yılında, büyük bir cesaretle bedenini tankların önüne siper eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak onları yad etmekti. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın bu önemli gecede meydanlarda olmamız çağrısında bulunmasından dolayı bizde Çanakkale taekwondo il temsilciliği olarak böylesi önemli gecede hem Cumhurbaşkanımızın çağrısını hem de bizlere düşen görevi yerine getirmiş olduk. Ayrıca bu şampiyonayı kordon boyunda yapmamızın amacı taekwondo sporunu Çanakkale halkımıza tanıtarak taekwondo sporunun kırıcı ve sokak kavgası bir spor olmadığını göstermekti.Bu güzide sporu halkınıza tanıtıp sevdirmek amacındayız.Bunu da gerçekleştirdiğimiz inancındayım. Futbol maçlarında görmeye alışık olduğumuz seyirci kalabalığının yapmış olduğumuz bu şampiyonada gördük. Çanakkale halkımızın beğenisini kazanan bu şampiyonada izleyenler de büyük bir görsel şölen olduğu kanısındaydılar" dedi.

Çanakkale taekwondo il temsilcisi Altunışık,“Bu şampiyonanın 28 Temmuz 02 Ağustos 2021 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Ümitler Türkiye taekwondo şampiyonası öncesi olmasından dolayı sporcularımızın performansını ve hataların ve eksiklikleri görme fırsatı bulduk.”Dedi.

İl temsilcisi Altunışık şöyle devam etti:“Böylesi etkinlikleriniz Çanakkale taekwondosu için çok önem arz etmektedir.Bu şampiyonaya Çanakkale’nin yanı sıra Eskişehir, ve Kırklareli  Balıkesir illerinden 11 kulüp katıldı.Gece geç saatlere kadar süren bu şampiyonaya 68 sporcu kıyasıya mücadele verdi. Şampiyonada başarı elde edebilmek için şampiyonaya katılan illerin ve kulüplerin sporcuları tüm hünerlerini ortaya koyarak şampiyon olmak için ter döktüler. Şampiyonada Çanakkaleli sporcularımızın ortaya koydukları maçları seyredilmeye değerdi. Bu şampiyonada Dünya, Avrupa ve, Türkiye dereceleri olan sporcuların yarışması Türkiye şampiyonası havasında geçmesini sağladı.Çanakkale Anafartalar spor kulübü 4 birincilik alarak 51 puanla birinci olurken ikinciliği ise 42 puanla Kırklareli spor kulübü almayı başardı.
Çanakkale ilimizde sık sık maç yaparak bu sporcularımızı her an maç olacakmış gibi maçlara hazır tutmaktayız. Bu yapmış olduğumuz uygulamanın karşılığını sporcularımızın Türkiye, Avrupa gibi büyük şampiyonalarda derecelerle alıyoruz ve inşallah da almaya devam edeceğiz, bu sebeple doğru yolda ilerlediğimiz kanısındayız. Ben sporcularımızı bu başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum"dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum