Dahi Çocuk Merkezi Çan’da
Reklam
Reklam  • Reklam

Dahi Çocuk Merkezi Çan’da

09 Şubat 2013 - 13:58

Gamze Uysal’ın eğitim koordinatörlüğünü yaptığı Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi Çan Temsilciliği Çan’da İstiklal Mahallesi Atatürk Caddesi No:63’de yani Fatih Camii yanında Çan’lı dahi çocuklar yetiştirmek üzere hizmete başladı.

Kesin kayıtların başladığı Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi’nde eğitimler 16 Şubat Cumartesi gününden itibaren başlayacaktır. Çan’da ikamet eden 5-11 yaşları arasında çocukları olan veliler “Dahi Çocukları Eğitmiyoruz, Dahi Çocuklar Yetiştiriyoruz” sloganıyla yola çıkan Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi sizleri bekliyor.

Peki Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi nedir?

MEGA HAFIZA™’nın geliştirmiş olduğu tescilli “MEGA ARİTMETİK™ DAHİ ÇOCUK MERKEZİ” sistemi özellikle 5 ile 11 yaş arası (5 ve 11 yaş dâhil) çocukların beyinlerinin holistik bir şekilde gelişmesini sağlayarak olağanüstü sonuçlar veren çok özel bir zihinsel aritmetik veya bir başka ifadeyle mental aritmetik eğitim programıdır.

Bu özel program bazı özel hafıza teknikleri ile, yine bazı özel zihinsel aritmetik tekniklerinin birleştirilmesi sonucu beyinde sinerji yaratarak öğrencilerin öğrenme ve matematiksel becerilerini, onları gören insanların ağzını açık bırakacak derecede geliştirmektedir. Mega Aritmetik eğitimi beynin her iki yarım küresini birlikte ve dengeli kullanmayı sağlayarak çocukların daha etkili ve verimli düşünmelerini ve beyinlerini daha etkin kullanmalarını sağlamaktadır.

“Mega Aritmetik® Dahi Çocuk Merkezi” eğitimini tamamlayan çocuklarda şu tip gelişmeler gözlenmektedir;

Yüksek konsantrasyon,

Gelişmiş dinleme becerileri,

İleri seviyede analitik düşünme yeteneği,

Hızlı matematik becerileri,

Güçlü hayal gücü,

Odaklanma kolaylığı,

Gelişmiş hafıza gücü,

Gelişmiş yaratıcı problem çözme yeteneği,

Hızlı zekâ gelişimi.

Mega Aritmetik eğitim sistemi, “Zihinsel Matematik” eğitimini 1990’lı yılların başında Türkiye’de başlatan, Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar tarafından geliştirilmiştir. Şu anda Dünya Hafıza ve Zihinsel Matematik Olimpiyatları MEMORIAD’ın da başkanı olan Duyar bu konuda sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada öncülük eden bir kişidir.


Bu haber 1106 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çan'da
Çan'da "Okuryazarlık Seferberliği" Kursiyerleri Belgelerini Aldı
Çan MYO'da Mezuniyet Sergisi
Çan MYO'da Mezuniyet Sergisi